Diamant/Diamond

Náramek Diamant, diagramDiamant je vzor vhodný pro středně pokročilé. Výhodou je, pokud umíte vázat písmenkové náramky do čtvercové sítě. Otvory v náramku se totiž vytvoří pomocí triku převzatého právě z této techniky.

Počet nití: 12

Barvy: šest barev

Základní grafické vysvětlivky. (Podrobnější informace najdete na stránce Vysvětlivky.)

Základní grafické vysvětlivky


Náramek Diamant, realizace a foto: Helena Tesařová

Náramek na fotografii (z bavlnek mouline) měří 13,5 cm. Jak vidíte je uvázán z motivů I, I, I, II, III, II, I, I, I (v posledním motivu I se váže jen po řadu 11). Realizace a foto: Helena Tesařová.


Náramek Diamant, step-by-step (číslovaný) návodVytvoření otvorů: trik spočívá v tom, že v kroku 5 (v části II) porušíme pravidlo, že v náramcích se nedá vázat „do kopce“. Takže vezmeme šedou nit a postupně na ní vážeme překrývací uzlíky. Šipka u číslice 5 (a u dalších číslic) označuje vedení šedé nitě. Překrývací uzlíky se vážou vždy v protisměru. Šipkou na uzlících je všude naznačeno o jaký uzlík jde (LL nebo PP), takže by nemělo dojít k chybě. V kroku 18 se podobným způsobem vrátíme zpět směrem ke středu náramku a otvor se uzavře. Větší otvor v části III se vytvoří stejným způsobem. K jeho vytvoření musíme ale uvázat tři „nekorektní“ řady (5, 6, 7).

Základní grafické vysvětlivky. (Podrobnější informace najdete na stránce Vysvětlivky.)

Základní grafické vysvětlivky

 

Copyright © Helena Tesařová